Vestuvių stresas. Kaip išvengti? Vestuvės yra džiugi šventė, tačiau ji taip pat gali kelti daug problemų. Vestuvių organizavimas reikalauja daug laiko, pastangų ir pinigų. Be to, gąsdinti gali ir tai, kad reikia priimti daugybę sprendimų ir su jais susijusią atsakomybę. Nepadeda ir lūkesčiai, kad viskas vis dėlto “kažkaip praeis”. Tai gali atrodyti netgi kaip nervų sistemą eikvojanti veikla, kai prie to prisideda visų artimųjų nuomonės ir lūkesčiai.
Planuokite iš anksto. Idėjų galite ieškoti internete arba klauskite bendraminčių ir šeimos narių rekomendacijų, tačiau nepriimkite jų tiesmukai, įvertinkite sau priimtinus pliusus ir atmeskite minusus. Turėsite bendrą vaizdą, ko norite, ir nesijausite užvaldyti tik tam tikrų konkrečiu metu prieinamų galimybių. Nuolat iškylantis sprendimų priėmimas taps greitesnis ir paprastesnis.
Būkite organizuoti. Šiai užduočiai padės, jeigu planavimui naudositės tokiomis priemonėmis kaip darbų sąrašai, skaičiuoklės ir nuotaikų lentelės, nes pasiruošimas vestuvėms apima išties daugybę įvairių pareigų. Žingsnis po žingsnio sudarytas darbų tvarkaraštis gali būti naudingas, kai jaučiatės prislėgti visko, ką turite padaryti. Galite susikurti priminimus apie darbus, kuriuos tam tikrais terminais turite užbaigti.
Būkite pasirengę stresui. Dėkite visas pastangas, kad pasiruoštumėte bet kokiems vestuvių dienos aspektams, kurie verčia jus nerimauti ruošiantis. Pavyzdžiui, jei bijote viešo kalbėjimo ir nerimaujate sakydami įžadus ar sakydami kalbą, gali būti naudinga pakartotinai garsiai repetuoti, kol jausitės tikri, kad galite tai padaryti.
Nustatykite prioritetus savo tikslams. Dažniausiai vestuvėse neįvyksta viskas 100% taip, kaip buvote suplanavę ir ką buvote sumanę. Taip gali nutikti dėl finansinių apribojimų ar kitų suvaržymų. Išsikelkite tikslus ir nustatykite jų hierarchiją pagal svarbą bei sutelkite pastangas būtent į juos. Paskirstykite pareigas – taip išspręsite nesutarimus dėl atskirų planavimo punktų.
Bendraukite. Dėl vestuvių planavimo rūpesčių gali nukentėti ir jūsų ryšys su sutuoktiniu ar artimaisiais. Nesusipratimų galima išvengti ir juos išspręsti nuoširdžiai ir atvirai bendraujant.
Perduokite atsakomybę. Net jei ir norite, visko daryti patiems tikra nėra būtina, o dažniausiai ir neįmanoma. Paprašykite draugų ir šeimos narių pagalbos ir deleguokite kai kurias pareigas. Pasidalykite su jais savo idėjomis ir pasitikėkite, nes jie viską tvarkys jūsų vardu. Jei leidžia jūsų biudžetas, pasamdykite vestuvių planuotoją, kad jis atliktų kai kuriuos sunkesnius darbus. Numatykite skambučių ar susitikimų planą, kad aptartumėte visus aktualiausius tuo metu klausimus ir stebėtumėte pažangą.
Venkite palyginimų. Nesvarbu, ar tai būtų draugo ar šeimos nario vestuvės, ar vestuvės, kurias matėte socialiniuose tinkluose, lyginimasis gali būti bevaisis ir bereikalingų susierzinimo reikalaujantis užsiėmimas. Venkite lyginti savo santuoką su kitomis ir sutelkite dėmesį į tai, kuo jūsų santuoka bus ypatinga ir unikali.
Laikykitės reguliaraus tvarkaraščio. Rengdami vestuves, pirmenybę teikite pakankamam miegui, sveikai mitybai, dažniems fiziniams pratimams ir ribokite kofeino kiekį. Jėgų atgavimo praktika gali padėti išlaikyti gerą savijautą ir sveikatą bei lengviau suvaldyti įtampą.
Patartina rūpintis savimi. Neleiskite, kad organizuojant vestuves rūpinimasis savimi liktų nuošalyje. Labai svarbu užsiimti veikla, kuri padeda jaustis ramiai ir patenkintai, nesvarbu, ar tai būtų laiko planavimas meditacijai, raminanti vonia, bendravimas su draugais ir šeima, pasimatymas su sužadėtiniu, ar SPA masažas.
Turėkite laiko rezervą. Į visus savo sprendimus ir rezultatus įtraukite tam tikrus laisvo laiko fragmentus, kad paskutinę minutę nepatirtumėte streso, jeigu kažkas iškiltų nenumatyto. Pavyzdžiui, kraštutiniu atveju netgi gali būti naudinga apsimesti, kad tuokiatės likus mėnesiui iki vestuvių, kad dauguma užduočių iki to laiko būtų atliktos. Tai gali leisti jums pasimėgauti paskutiniuoju etapu iki šventės.
Nustatykite ribas. Pripažinkite, kad, kad ir ką darytumėte, niekada negalėsite įtikti visiems ir patenkinti visų. Todėl iš anksto nustatyti tam tikras ribas aplinkiniams gali būti naudinga siekiant sumažinti nereikalingą įtampą.
Pasitelkite optimizmą. Jei dažnai galvojate neigiamai arba svarstote apie situacijas “kas būtų, jei būtų”, užsirašykite padrąsinančių teiginių sąrašą ir kasdien juos garsiai išsakykite. Pavyzdžiui, sakydami tokius dalykus kaip “Aš dievinu savo partnerį ir nekantrauju susituokti”, “Viskas bus gerai ir aš galiu susidoroti su viskuo, kas pasitaikys” arba “Aš priimu savo kūną tokį, koks jis yra, ir per vestuves atrodysiu puikiai”, galite imti labiau pasitikėti savimi ir išlikti stiprūs.
Laikas atsipalaidavimui ir pasilinksminams. Svarbiausia – atsipalaiduoti ir mėgautis savimi. Viskas gali vykti ne taip, kaip suplanuota ir dažniausiai būtent taip ir būna, bet užuot nusiminę, galite pasirinkti priimti tai, kaip gyvenimišką dinamiką ir daugiau dėmesio skirti platesniam savo pasaulio vaizdui. Vestuvės galiausiai yra apie tai, kad jūs ir jūsų partneris susituoksite ir tapsite vienas kitam svarbiausiu žmogumi bei praleisite likusį gyvenimą kartu.