Vestuvių filmavimas fotoaparatais sparčiai populiarėja. Dideli, pilno kadro sensoriai, esantys naujausiuose fotokamerose bei skaitmeninio įrengimo gebėjimas įrašinėti vaizdą suteikia galimybę kokybiškai užfiksuoti ne tik įvairius renginius, tačiau naudoti šią technologiją ir reklamų kūrime bei aukštus reikalavimus įrašo charakteristikai keliančioje kino pramonėje.
Kiekvienas kino ar fotografijos prietaisas turi savitus priežiūros niuansus ir kelia specifinius reikalavimus operatoriui, kuris jį naudoje savo darbuose. Žinoma, šios sąlygos varijuoja lyginant skirtingus fotoaparatus, tačiau siekiant šią temą apibendrinti galima išskirti tam tikrus bendrus bruožus.
Filmuojantys fotoaparatai, tarkime, yra patogūs dėl to, jog yra sąlyginai lengvesni už daugelį jų galimybes atitinkančias vaizdo kameras. Taigi, jais galima lengviau manipuliuoti, judėti iš vienos vietos į kitą, rankoms tenka mažesnis krūvis. Tačiau kameros dydis gali tapti ir tam tikru trukdžiu, priklausomai nuo to, ką Jūs ketinate sukurti savo studijoje. Tai reiškia, jog, tarkime, norėdami stabilizuoti vaizdą, tai lengviau padarysite su sunkesne kamera nei su lengva, kadangi jausdamos optimalų krūvį rankos automatiškai lengviau balansuoja ir koncentruoja daikto poziciją. Pabandykite ilgiau palaikyti lengvą daiktą ir pamatysite, jog jo svyravimo amplitudė bus kurkas didesnė. Kitas svarbus didesnių vaizdo kamerų privalumas yra tas, jog jos pritaikytos atremti ar užsidėti ant peties, kas dar labiau padidina stabilumo laipsnį ir gebėjimą lengviau keisti poziciją neprarandant dėmesio į filmavimo objektą. Norėdami tą patį rezultatą pasiekti su fotokamera, turėsite įsigyti papildomas stabilizavimo priemones, kurių pasirinkimas priklausys nuo Jūsų darbo pobūdžio.
Kitas filmuojančių fotoaparatų privalumas yra jų savybė dirbti su įvairiaus tipo foto objektyvais. Daugelis atitinkamos kainos vaizdo kamerų šios funkcijos neturi. Vaizdo kamerų su keičiamais objektyvais kainų riba prasideda gerokai aukšiau ir yra prieinama tik profesonaliam verslui. Užeikite į bet kurią fotoprekių internetinę parduotuvę ir pabandykite suskaičiuoti, kiek skirtingų objektyvų siūlo vien kompanija Canon, nekalbant apie dešimtis kitų, ne mažiau įdomių gamintojų. Įsivaizduokite, jog Jūsų video įrašas gali įgyti žuvies akies (fish-eye tipo objektyvai) efektą, įgauti neišmatuojamos erdvės įspūdį ar pažvelgti makrolygmeniu į aplinkos detales. Su įprasta vaizdo kamera tokius dalykus galite pamiršti. Ji turi fiksuotas artinimo, gylio, fokuso ribas, o tai visą medžiagą daro vienodoką ir nuobodžią. Tačiau vėlgi, nepamirškite, jog viskas priklauso nuo Jūsų idėjos ir produkcijos pritaikymo. Jeigu dirbate kaip žurnalistas ir Jums svarbu užfiksuoti patį faktą, o ne ieškoti meninių galimybių kuriant muzikinį klipą, puikiai tiks (tiksliau sakant bus tiesiog privalomas pasirinkimas) vaizdo kamera be keičiamų objektyvų, nes tiesiog neturėsite laiko ir prasmės žaisti keisdami juos ir koreguodami nustatymus. Foto objektyvo tipas ir kokybė taip pat daro įtaką vaizdo stabilizavimo užtikrinimui. Geresni objektyvai turi stabilizavimo sistemas, padedančias lengviau kontroliuoti kameros fiksuojamą vaizdą.
Norint pradėti filmuoti vestuves, renginius ar kitą video produkciją fotoaparatu, reikėtų įvertinti dar keletą dalykų. Pasitaiko modelių, kurie filmuojant ilgesnį laiko tarpą pradeda kaisti, todėl jiems reikalingi specialūs aušintuvai ar tiesiog antra fotokamera, kuri naudojama pirmajai vėstant. Kai kurie filmuojančių fotokamerų modeliai turi dar vieną minusą – nenutrūkstamo filmavimo ribą. Ji gali būti įvairi – 15 min, 30 min. ir kt. Taigi, jeigu Jums dažnai pasitaiko filmuoti konferencijas ar koncertus, turėkite tai omenyje ir patikrinkite ar įsigyjama kamera galės nesustodama filmuoti 2, 3 ir daugiau valandų. Jeigu Jums labai svarbi garso kokybė, reikia žinoti, jog foto aparatai dažniausiai neturi profesionalių audio įėjimų, todėl reikės papildomos išorinės įrangos. Žinoma, kuo mažesnis ir lengvesnis fotoaparatas, tuo jam daugiau reikės įvairių stabilizavimo priemonių ir daugiau laiko lavinti įgūdžiams tinkamai atlikti norimus įrašus judant, klinojant, fiksuojant kamerą ant stovo ar ant bėgelių.
Nors maniau esant svarbu paminėti iššūkius, su kuriais galima susidurti filmuojant fotokameromis, apibendrindamas savo nuomonę galiu pasakyti, kad šis filmavimo būdas yra nuostabi meninė galimybė, leidžianti įgyvendinti pačius įvairiausius sumanymus. Ir ji, be abejo, užkrečianti. Pirmieji prisilietimai yra pati geriausia motyvacija tęsti šią galbūt pradžioje nedrąsią kelionę, kurioje sustojimų dažniausiai nebūna.