Pažaislio vienuolyne įsikūręs svetingumo kompleksas Monte Pacis yra vieta, kuriai reklama nereikalinga. Jeigu po bėgimo treniruotės ar ramaus šeimos pasivaikščiojimo Kauno marių pakrantėmis ankstų šeštadienio rytą buvot užsukę papusryčiauti ar išgerti puodelį kavos į kieme, po atviru dangumi veikiantį restoraną – neabejoju, kad patyrėte tą patį, ką išgyvena čia užsukęs kiekvienas svečias.
Istorija, brandi ir skaičiuojanti šimtmečius yra vienintelė pajėgi sukurti ypatingą atmosferą ar aplinkos emociją, kuri kiekvieną sekundę nejučia geriasi į lankytojų širdis ir mintis. Numalšina žinių troškulį – čia kiekviename žingsnyje vis nauja meno ir kultūros detalė, atgaivina sielą – vienuolyną supa parkai su tokiais pat ilgaamžiais medžiais, bei leidžia pajusti būtent tikrąją šventės prasmę, dėl kurios ir esate tą akimirką atsidūrę šioje įstabioje vietoje.
Iš architektūrinės paveldo pusės Pažaislio bažnyčios ir vienuolyno ansamblis yra brandžiojo baroko architektūros šedevras, žinomas visoje Šiaurės rytų Europoje. Jį XVII amžiuje kamaldulių vienuoliams pastatė ir įkūrė Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kancleris Kristupas Žygimantas Pacas. Kompleksą puošė Lombardijos skulptoriai, freskas kūrė Florencijos tapytojas Mykolas Arkangelas Palonis, o projektavo italų architektas Džiovani Batista Fredianio. Šie žmonės sukūrė paminklą, pralenkusį laiką, gebantį tarnauti tiek siekiantiems vidinės kontepliacijos vienuoliams, tiek pasaulio piliečiams, keliaujantiems pro šalį poilsio ir turizmo tikslais.
Kartu su Karolina ir Andriumi čia praleidome jų nuostabią vestuvių dieną. Pažaislio ansamblio kieme įrašinėjome pokalbius su jų šventės dalyviais. Kiekvienas gestas, kiekvienas ištartas žodis Monte Pacis erdvėje tarytum savaime įgyja daugiau vertės, daugiau nuoširdumo, daugiau tikrumo. Juk jis atsimuša ir aidi į šimtmečius stovinčias mūrus ir kupolus. Pasižiūrėkite.
Vieta: T. Masiulio 31, Kaunas.
Tinklalapis: www.montepacis.lt
Facebook paskyra: Monte Pacis