Poreikį pasirašyti vedybų sutartį gali nulemti įvairūs socialiniai ir kultūriniai niuansai. Modernus pasaulis, jo globalumas ir įvairialypės galimybės sukuria situacijas, kuriose žmogus suvokia būtinybę apsidrausti sudarydamas santuokos sutartį.
Visgi dažniausia vedybų sutarties sudarymo priežastis yra antroji santuoka bei neigiama patirtis ankstesniuose šeimos santykiuose. Natūralu, kad žmogus antrą kartą žengdamas tą patį, tačiau tiek pat kaip ir pirmąjį kartą svarbų žingsnį, norėtų susikurti tam tikrą apsaugos zoną. Kitas dažnai pasitaikantis motyvas yra netikėta ir greita jauno žmogaus sėkmė versle, kuri per trumpą laiką įgyjo ženklią materialinę išraišką. Taigi, jos savininkas gali norėti savaip sudėlioti nuosavybės teises į savo užgyventą turtą. Trečias faktorius yra sutuoktinių amžius, savaip dėliojantis riziką ir keičiantis tolerancijos pavojams ribas. Tai ypač aktualu, kuomet jaunikio ir jaunosios amžius pastebimai skiriasi.
Žinoma, yra daug kitų niuansų lemiančių vieno ar abiejų jaunųjų pageidavimą sudaryti jungtuvių sutartį. Tai gali būti, tarkime, tam tikros šeimos relikvijos, kurias – ištikus šeimos santykių krizei – norima išsaugoti savo giminei. Psichologinė, socialinė patirtis yra taip pat svarbi ruošiantis sąjungai su artimu žmogumi. Vyro ar moters tėvų tarpusavio bendravimo kokybė, brendimo sklandumas, seksualinė raida labai tiesiogiai įtakoja bendrą žmogaus pasaulėžiūrą, pasitikėjimą kitais žmonėmis bei gebėjimą atvirai dalintis savo jausmais.
Vedybų sutartis būna dviejų tipų: ikivedybinė ir povedybinė. Ikivedybinė sutartis įsigalioja vestuvių dieną, tuo tarpu povedybinė – sutarties sudarymo momentu. Vedybų sutartį tvirtina notaras, kurio paslaugų kaina svyruoja 150 – 300 Lt ribose. Vedybų sutartis visuomet registruojama Vedybų sutarčių registre. Registracijos mokestis – 25 Lt.
Vedybų sutarties pavyzdį galite rasti šioje nuorodoje.